19.6.2018. 15:45
0
Cvetković: Nije me policija pronašla, sam sam je pozvao
Novinar Stefan Cvetković održao je danas konferenciju za medije u beogradskom Medija centru, prvi put nakon vijesti o njegovom nestanku.

Na samom početku konferencije Cvetković se zahvalio svima koji su iskreno brinuli i rekao da ga ljudi iz policije, na konferenciji, osiguravaju jer je procijenjeno da mu je ugrožena sigurnost, prenosi Danas.

Dodao je da će tražiti međunarodnu istragu o otmici, kao i da moli nadležne organe i funkcionere da bude dostupni, kao i da tužilac prezentuje javnosti sve što je bitno, da javnost zna istinu o njegovom nestanku.

Na početku konferencije je pozvao telefonom tužioca Kneževića koji nije bio dostupan.

- U srijedu kasno večer ja nestajem. Neka lica me sa maskama i naoružanjem odvode. Poslije par minuta bez borbe i komunikacije, stavljaju mi  kapuljaču na glavu,nastavljaju dalje da me voze, nisam pružao otpor. Pitali su me da li sam svjestan šta radim i poslije toga nije bilo komunikacije - izjavio je Cvetković na početku obraćanja.

Sa kapuljačom na glavi, prema njegovim riječima, vrijeme je beskrajno trajalo, ali nada se javila kada je čuo zvuk helikoptera.

- Vrijeme beskrajno traje sa tim na glavi i u jednim trentku čujem helikopter. Nisam siguran koliko je ljudi bilo sa mnom u prostoriji, ali uvijek najmanje dvoje. U jednom trenutku pitali su me gdje idem da me odvezu, nakon čega su me opet odvezli putničkim vozilom – prisjeća se Cvetković.

On je u obraćanju dodao da su mu otmičari u jednom trenutku rekli  “ostavljamo te ovdje i ne smiješ da digneš kapuljaču sa glave pet minuta”

- Kada sam čuo zvuk djece, skidam to sa glave. Niko od policije me nije pronašao, ja sam zvao policiju - dodao je Cvetković u obraćanju prisutnima.

Naveo je da ga je policija potom odvezla za Beograd u kabinet gospođice Dijane Hrkalović koja je išla sa njima kolima.

- Razgovori su trajali četiri-pet sati. Saradnja sa policijom bila izuzetna. Obavili su mi i ljekarske preglede u VMA. Javio se porodici u jednim trenutku i nisam imao nikakvu informaciju o tome šta se dešava. Čuo se i sa ministrom Nebojšom Stefanovićem - istakao je Cvetković.

- Bio sam na poligrafu, dva pitanja, da li radite za stranu službu, pao sam na to pitanje, da je uređen sistem, zbog toga bih ostao zadržan - istakao je Cvetković.

U razgovoru sa novinarima naglasio je da ni njegov prijatelj iz državne službe koji mu se uvijek javljao, ovih dana nije želio da mu se javi. Dodao je da je cijeli događaj urađen ne zbog njega već zbog nekih „namjera“.

- Neko je ovo uradio iz nekih namjera, ne zbog mene. Mogao bih da prepoznam osobu koja me je odvela - istakao je Cvetković.

Dodao je da prilikom otmice nije bio vezivan niti tučen.

- Ovdje su meta oni koji neće da šute, koji istražuju - zaključio je Cvetković.

(NAP/Amila Alijagić)

0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
 

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.