27.2.2021. 15:50
0
Vučić šokiran: Uvode covid pasoše, a nismo dobili vakcine od EU, nula, krompir
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je tokom gostovanja u jutarnjem programu Prve TV da su ga šokirale odluke evropskih lidera koje se odnose na covid pasoše.
Ja sam šokiran idejom evropskih lidera, oni gaze najveću vrijednost, slobodu kretanja i slobodu izbora. Mislim sve najgore o odgovornosti o onima koji su antivakseri. Učestvovao sam u obezbjeđivanju vakcina, ali ko ste vi da ograničite kretanje ljudi jer nisu vakcinisani, pokazuju time da im je stalo do političkih unutrašnjih političkih poena - rekao je Vučić.

Vučić smatra da će zbog novih pravila mnogo mladih ljudi htjeti brže da se vakciniše, a to može da poruši prioritetni sistem vakcinacije po kojim bi prvo trebalo zaštititi starije ljude.

- Svi klinci su čuli da ne mogu putuju bez potvrde o vakcinaciji, i naći ćemo se u problemu da prvo vakcinišemo djecu od 20 godina više umjesto one starije od 60. Mi ćemo i za njih onda da uvedemo covid pasoše, jer ćemo brže da vakcinišemo stanovništvo - dodao je.

Ovu odluku je okarakterisao kao duboku antievropsku.

- Znam da su protiv toga bili Makron i Merkel, ali je očigledno pritisak bio veliki - istakao je, prenosi "Telegraf RS".

Dodao je da Srbija dobro napreduje sa vakcinacijom, iako nije dobila od Evropske unije vakcine.

- Uvode covid pasoše, a nismo dobili vakcine od EU, nula, krompir - rekao je Vučić, ali i objasnio da je znao da će biti tako.

- Tri puta ima kučiće, mačiće i papagaje da vakcinišu, samo da siromašne zemlje ne dobiju vakcine - izjavio je predsjednik Srbije.

(Saliha Rokša)
0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.