26.7.2021. 13:15
0
Ispovijest putnika autobusa: Ljudi su letjeli jedni preko drugih, gledao sam kako je mladoj ženi sjedište otkinulo ruku
Supruga i ja sjeli smo u autobus za Prištinu u Manhajmu u subotu oko 10 sati. Osobno sam htio da letimo avionom, ali ona je insistirala da idemo autobusom, ispričao je detalje tragedije, koja se jučer rano ujutro dogodila na autoputu kod Slavonskog Broda, Ramo Gaši iz Prištine za 24 sata.

- Sve je bilo dobro, autobus je bio pun, bilo je veselo, posebno su bili veseli mladi koji su bili na katu autobusa. Svi smo se radovali što ćemo nakon dužeg vremena vidjeti svoje na Kosovu. Pred granicu s Hrvatskom primijetio sam umor vozača, na prelazak granice čekali smo tri ili četiri sata. Po prelasku granice odmarali smo oko pola sata, i na kratko u Zagrebu gdje su se vozači zamijenili. Pred Slavonskim Brodom, skoro da su svi u autobusu spavali - kaže Gaši.

Dodaje da je odjednom nešto puknulo.

- Kako sam otvorio oči bio sam izbačen iz svog sjedala, ljudi su letjeli jedni preko drugih, sjedala su se otkidala. Pred mojom očima jednoj mladoj ženi sjedalo je otkinulo ruku. Po meni je bilo krvi, kada sam se malo sabrao počeo sam se pretraživati, pipao sam svoje tijelo, micao sam se, ništa me nije boljelo, utvrdio sam da nisam povrijeđen - prisjetio se jučerašnjeg tragičnog dana putnik Gaši

Kaže da su ljudi plakali.

- A neki se nisu pomicali, bili su mrtvi. Prva mi je pomisao bila da pronađem suprugu Kadu nisam znao što je s njom. Pronašao sam je, bila je živa, ali se žalila da je jako boli rame. Počeo sam pomagati ljudima da izađu iz autobusa, bilo je jako teško jer smo se prevrnuli na bok. Na mjesto nesreće brzo su stigli vatrogasci, policija, i Hitna pomoć, nemam pravi riječi kako bi im se zahvalio. Prizore koje sam vidio nikada u životu neću zaboraviti. Puno je mladih ljudi nastradalo. Cijeli nam se život srušio u samo nekoliko sekundi – rekao je Gaši.

0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.