29.11.2021. 8:55
0
Vučić najavio povlačanje: Deset godina je dosta...
Neki su mi zamjerili što sam predložio Nevenu ?urić za potpredsjednika SNS, smatrajući da su oni vise zaslužili. Ali onda shvatate da ste zamrznuti u jednom vremenu", objasnio je Vučić

Predsjednik Srbije i lider Srpske napredne stranke (SNS) Aleksandar Vučić izrazio je zadovoljstvo podmlađivanjem partije i ponovio da se povlači sa njenog čela nakon izbora.

"Jasna je odluka da se posle izbora neću kandidovati. Deset godina na čelu stranke mislim da je sasvim dovoljno", poručio je Vučić u emisiji "Hit Tvit".

Primjetio je da se često govori da su mladi potrebni.

"Neki su mi zamjerili što sam predložio Nevenu Ðurić za potpredsjednika SNS, smatrajući da su oni vise zaslužili. Ali onda shvatate da ste zamrznuti u jednom vremenu", objasnio je Vučić.

Dodao je da je srećan što je veliki broj mladih ubačen u organe stranke, jer, kako je rekao, to je proces velikih promjena koji treba uraditi na dobar, utemeljen, civilizovan način.

Kazao je da je zadovoljan i zahvalan ogromnom broju ljudi koji je došao na svečanost SNS.

"Mi za razliku od drugih ne pokrivamo prostor, imamo dovoljno pristalica. Oko 20.000 ostalo je van Arene. Došli su iz svih dijelova Srbije", rekao je on.

Na pitanje za epidemiološke mjere rekao je da su svi dobili maske koji su ušli u dvoranu, da je jedan dobar dio imao maske.

"Tri puta smo odlagali skup. Srećom sada je vreme kada su brojevi pali. Proporcionalno danas su niži nego jučer. Tri puta smo odlagali i bili kritikovani zbog toga. Da ne govorim o onima koji su pozvali na pet protesta. Stvarno smo se trudili i pomerali skupštinu, plaćali termine. Ali nekada morate da održite skupštinu stranke i nadam se da su se ljudi čuvali. Opet mi je krivo što sasvim sigurno nismo bili 100 odsto odgovorni", zaključio je on.


(Admir Oručević)

0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.