18.4.2022. 8:20
0
"Nisam policajac da kontrolišem Dodika", kazao Vučić
FOTO: Ilustracija
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić bio je „gost“ na Pink televiziji. Govoreći o situaciji u Ukrajini, Vučić je rekao da se od kada je sve počelo Srbija nalazi se u nekoj vrsti svjetskog sukoba.

- To nije na televiziji. Vidimo mrtve i ranjene, srećom kod nas ih nema, ali sve to ima posljedice. Kad čujete u Nemačkoj: 'Nemojte da se kupate da bismo uštedjeli vodu', da će prestati cijela njemačka ekonomija ako se zaustavi dotok gasa... To je samo jedan deo posljedica. Hrvatska koja je članica NATO i EU, uvela sankcije Rusiji i protjerala njene diplomate, izašla na finansijsko tržište i umjesto 0,80, kao prošli put, zadužili se na 2,97. Samo da bi shvatili kakve su katastrofalne posljedice- rekao je Vučić.


Govorio je i o Dodiku Schmidtu...

"Mislite li da su moji razgovori sa Christianom Schmidtom laki. Nisu, razgovori sa Schmidtom nisu laki. On  je dobar čovjek, nije nekorektan. Ja moram da razgovaram, ali da podržavam bonska ovlaštenja to nije moguće", rekao je Vučić.

"Šta treba, da postavljam sutra sankcije na Drini kao nekada, ne pada mi napamet. Pa kažu što se ne pridružimo sankcijama, što se ne pridružimo sankcijama protiv Dodika koje su uvele SAD i Britanija, eto zato što nam ne pada na pamet, i sad šta hoćete, da uvedete sankcije Srbiji", kazao je Vučić.

- Šta, hoće da napadnu Austriju ili Sloveniju. Pa se Milanović čudi. Ima tu još nešto gore. Ključni odnosi u budućnosti su odnosi sa Bošnjacima i koje ćemo, nadam se umjeti razvijati. Oni kažu uvijek ti Vučiću uvijek kažeš da poštuješ teritorijlani integritet, a štp puštaš Dodika da priča sve to. Kao da sam ja policajac. Da idem okolo i stavljam flaster nekom...A, onda kažu Srbija misli da može da se naoružava, a ljuta je što se naoružava Kosovo. I onda se zapitate jesu li ovi ljudi svjesni šta govore. Srbija je suverena, međunarodno priznata država. Kosovo ne postoji. A onda oni koji svakoga dana pričaju o Republici Srpskoj, tako olako priznaju nezavisnost neke druge teritorije - rekao je on.


„Da li ljudi u Sarajevu koji tako govore imaju bar malo obraza“, upitao je Vučić.


(Patria/  Amer M.)

0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.