11.5.2022. 12:10
0
Milanović o kandidaturi Komšića: Nema veće uvrede, ostajemo bez srca. Što bi Tuđman rekao? Bilo bi ga sram
Predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović ponovo je u svom obraćanju spominjao Bosnu i Hercegovinu i Izborni zakon. Kritikovao je HDZ Hrvatske nazivajući ih karijeristima koji gledaju da se nikome ne zamjere, a da ispaštaju Hrvati u BiH...

ŠTO KAŽE ZA DANAŠNJI HDZ?

"Katastrofa. Počelo je u vrijeme Tuđmana sa skrivanjem vila, a opet, bio je prvi ratni predsjednik. 1992. je bio permanentni strah. Bošnjaci su tad bili sami, kao danas. Bio je strah i oprez da se ne napravi šteta tamo. Danas u 2022. te stvari je dobro čitati da su ti ljudi bili u velikoj mjeri odgovorni. A ja pitam što je danas stoji na putu da ne zaštitimo hrvatski narod u BiH? Stoji nam na putu strah par ljudi u srednjim godinama koji se boje da neće dobiti neki posao. Ovaj HDZ je puno gori, jer su se onda borili za državu, bila je ugrožena, bili smo pod prijetnjom sankcijama. Sad pričamo o EU fondovima, jako smo loši u tome, to je milodar", rekao je, prenosi Index.hr.

Kaže da je protiv zuluma koji se upliću u BiH.

"Komšić opet ide za člana Predsjedništva, može li netko zamisliti veću uvredu od toga? Ne mogu Hrvati biti u strahu da će ih bošnjačka glasačka mašinerija osakatiti u parlamentu. To me obezdušuje, vidim da je ljudima svejedno. E, meni nije", kaže.

"Upozoravam, ostajemo bez srca. I Plenković je za, ali ništa ne poduzima. Niska točka novije hrvatske povijesti. Što bi Tuđman rekao? Bilo bi ga sram. Nije Tuđman sve dobro radio, s imovinom, to tako ne ide. Ja sebi sve plaćam sam, i liječnički pregled. Nisam ja Frka da mi plati vlada", dodao je Milanović. 

U svom obraćanju Milanović se osvrnuo i na Orbana, ali i Grlića Radmana i Plenkovića.

Orban, kako je kazao, nije opasnost za Hrvatsku, bori se za svoju državu

"Orban je jedan živopisan karakter kojeg sam ja kritizirao, a Plenković ga je branio. On je premijer susjedne, prijateljske zemlje. Te njegove sitne palanačke opsesije s obalom su dio njegovog repertoara, on nije opasnost za Hrvatsku. Ja to ne bih ozbiljno shvaćalo. Kad sam ga ja kritizirao, Plenković i Radman su šutjeli, HDZ-ovci u EP uvijek glasaju za Orbana. Sad mu žele staviti zube na karotidu, to nije ljudsko ponašanje. Orban se bori za svoju zemlju i svoj narod. HDZ to ne želi priznati, zbog par karijerista se ponašaju drukčije. Karijeristi koji gledaju da se nikome ne zamjere, nego da se pokažu krotkima pa da dobiju posao u Komisiji", rekao je Milanović.

"Nije on tražio more. Nije to Mađarsko. Hrvatski interes je da idu prihodi, kad već živimo od te rente. Smeta me neiskrenost Plenkovića i Radmana, do jučer su ga branili", kazao je hrvatski predsjednik. 


(Admir O.)

0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.