6.12.2016. 22:47
0
Za čim ljudi najviše žale na samrti?
Da sam barem živio kako sam želio, a ne kako su to željeli drugi
“Volio bih da sam imao hrabrosti da vodim život dosljedan samom sebi, umjesto što sam živio onako kako su drugi očekivali”, rekli su joj mnogi na samrtnoj postelji.

Kad shvate da im se život primiče kraju i kad ga jasno sagledaju, lako je vidjeti koliko je snova ostalo neispunjeno zbog straha ili pritiska okoline.

“Većina ljudi nije ispunila ni polovinu svojih snova, a umiru znajući da je to zbog odluka koje su sami donosili ili ih nisu donosili. Zdravlje donosi slobodu koje je malo ko svjestan, sve dok ga ne izgube.”

Da barem nisam radio toliko mnogo

“Ovo je rekao svaki muški pacijent. Nisu vidjeli odrastanje svoje djece i toliko su vremena bili odvojeni od supruge, a na samrti žale zbog tih odluka.”

Da sam barem imao hrabrosti da izrazim osjećanja

“Mnogi ljudi potiskuju osjećanja kako bi održali mir s drugima. To rezultuje životom koji se može opisati frazom “srednja žalost”. Nikad ne postanu ono što bi zaista mogli da postanu. Mnogi se i razbole zbog ogorčenosti i povređenosti koju nisu nikad izrazili ili razriješili.”

Da sam barem ostao u kontaktu s prijateljima

Mnoge osobe koje umiru ne shvataju pravu vrijednost starih prijateljstava sve do tog trenutka, a onda često nije moguće pronaći ih i stupiti u kontakt s njima.

Da sam barem dopustio da budem srećniji

“Ovo je začuđujuće uobičajen razlog za žaljenje. Mnogi shvate tek na kraju života da je sreća njihov izbor. Nekako se naviknu na navike i ponašanje koje smatraju svojim životom. Zbog straha od promjene glume i drugima i sebi da su zadovoljni. Međutim duboko u sebi žude za tim da se dobro nasmiju i opet imaju malo ludosti u svom životu”

(CDM/Alen Avdić)
0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.