20.7.2023. 11:46
1
Muriz Memić uoči izricanja presude o najtežem trenutku u zadnjih sedam godina borbe: To je bila zebnja. Bojali smo se da ako proglase krivim one Rome, to bi bilo puno teže
Pred Apelacionim vijećem Suda BiH sutra će biti izrečena presuda u predmetu protiv Zijada Mutapa, Alise Ramić (ranije Mutap), Hasana Dupovca, Josipa Barića i Muamera Ožegovića, koji se terete za prikrivanje u vezi sa stradanjem Dženana Memića u februaru 2016. godine u Velikoj aleji na Ilidži.

Muriz Memić uoči izricanja za Source.ba portal navodi da su očekivanja da budu okrivljeni.

"Sa ove strane imamo mrtvu glavu, e sada znači li to išta ili će biti jače Alisino: 'Ne sjećam se', ja čisto sumnjam da može, jer pored svih dokaza i vještačenja moraju biti okrivljeni ako misli ova država dalje ići. Ništa sutra neće biti isto poslije sutra, narod očekuje i ogroman je interes javnosti, ljudi me sreću, zaustavljaju i svi se nadaju pozitivnom ishodu", govori nam Muriz na početku razgovora.

Na pitanje kakve emocije prevladavaju u njegovoj porodici uoči sutrašnjeg dana ističe jednu riječ - iščekivanje. 

"Jednostavno iščekivanje. Sada sam sjeo s prijateljima i oni mi govore: 'Ja nisam oka sklopio', znaju da ja ne spavam svakako. Velika je nervoza i iščekivanje", kazao je on.

Prisjećajući se prethodnih sedam godina, navodi da mu je najteže bilo uoči prve presude Kantonalnog suda.  

"To je baš bilo zebnja i iščekivanje, jer tada smo se baš bojali ako proglase krivim one Rome, to bi bilo puno teže, mada je Ifet i tada rekao: 'Vratit ćemo mi to na put, ali trebat će puno vremena'. Ovo sada..naviko sam ići po sudovima. Sada čekamo, jer poslije onih presuda ne može ni ova biti drugačija već u našu korist da ide, da kažem, jer oni su krivi i oni su ti koji su pomagali Alisi i ovo je sve zbog nje nastalo. Dženan je odveden zbog nje i to je sve jasno. Poruke u telefonu su jako bitne, da se ona trebala s nekim sastati, znači ona zna i s kim i ko je ubio Dženana i svjedočenje doktora Žuje da se Dženan gledao licem u lice sa napadačem..znači ja drugačiju presudu ne očekujem već da budu okrivljeni", rekao je Memić.

Na pitanje šta ukoliko ne budu okrivljeni, odgovara da će presudu prihvatiti kakva god bude. 

"Ali ja ću sigurno dalje nastaviti borbu, jer ne može se dovde doći i stati, ja bih onda ispao kukavica kod naroda a to neću dozvoliti sigurno. Ovo više nije moja borba, ovo je borba zbog drugih ljudi i svi su toga svjesni i ogromna je podrška javnosti. Ovo je prevazišlo samo Muriza Memića, ovo je puno više", zaključio je Muriz Memić u razgovoru za Source.

(Ajdin B.)

1
SOURCE PRIČE
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.