24.6.2023. 18:09
0
Forto sa Povorke ponosa: "Svaki put kad postoji grupa ljudi koja smatra da se treba boriti za svoja prava, mi stojimo uz njih"
Povorka ponosa nije bilo kakav događaj, to je prije svega građanski protest i to je ono što moramo stalno ponavljati. Svaki put kad postoji grupa ljudi koja smatra da se treba boriti za svoja prava, mi stojimo uz njih. Kao neko ko dolazi iz liberalne stranke jako nam je bitno da se ljudska prva ne uzimaju jedno po jedno nego da je to jedan paket i da se tako trebamo ponašati. Osim toga, ako je išta u Bosni i Hercegovini bitno - to je tolerancija, rekao je ministar komunikacija i prometa Bosne i Hercegovine Edin Forto.

Na koji način možemo poboljšati inkluziju i zaštitu svih marginaliziranih grupa? 

- To je stalna borba. Osim toga što protestima pokazujemo da postoje grupe kojima smo potrebna dodatna prava to je nešto što se poslije radi kroz zakonodavna tijela. Mislim da je BiH na pravom putu i osjetim da ćemo doći do trenutka u kojem je bitnost približavanja EU i da ćemo riješiti većinu tih problema, kazao je Forto, prenosi Oslobođenje.

(Ajdin B.)

0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.