8.1.2024. 21:35
1
Nova kritika na račun dovođenja Cetinskog povodom godišnjice Olimpijade: "Zamislite da Zagreb za godišnjicu Univerzijade dovede Hari Mata Harija"
Satima nakon objave informacije da će centralni događaj obilježavanja 40. godišnjice Olimpijskih igara u Sarajevu pripasti hrvatskom pjevaču Tonyju Cetinskom, ne jenjavaju (negativni) komentari na društvenim mrežama.

Posljednji se oglasio Emir Bukovica, osnivač i frontmen benda Emir & Frozen Camels, koji je istakao da nema ništa protiv Cetinskog, već protiv, kako je rekao, "tender efendija".

Njegov post prenosimo u cjelosti:

"Rizikujući da me sarajevska 'FGR policija' izmasakrira zbog mog javljanja na temu koncerta i proslave 40. godišnjice sarajevske olimpijade jer zaboga nisam rođen na vrhu Sebilja nego u goraždanskoj bolnici, ipak ću napisati par riječi u vezi s istim. Ponavljam, možda mi je pametnije uživati na sunčanoj Floridi i iz daljine samo posmatrati ovu sramotu u nadolasku, ali nekako bih sam sebi bio fuj kada ne bih napisao svoje mišljenje", rekao je Bukovica na početku objave, te nastavio:

"Kao i svi do sada naravno da ću iz svog komentara izdvojiti fakt da je Tony Cetinski vrhunski pjevač i zabavljač, da ga čak smatram drugom, kojem sam u prošlosti znao čak i pomoći da dobije neke gaže. Nema ovo veze s njim, on je profesionalac koji je na tržištu i koji je dobio i prihvatio ovu sarajevsku ponudu".

"Ovdje pišem o tome kako su ljudi koji su danas zaduženi za ovaj segment života i kulture u Sarajevu i BiH ustvari van dodira sa zdravim razumom. Nezamislivo mi je npr. da bi gradonačelnik Zagreba na godišnjicu Univerzijade doveo Harija Varešanovića (naravno, uz svo moje poštovanje prema Hariju) jer ti ljudi gore jednostavno imaju neka pravila, ponos, viziju, dignitet i na kraju krajeva 'zacrtanu politiku'. Lova iz njihovog budžeta će sigurno ostati u džepu onih koji će je trošiti tu gdje se koncert održava".

"Namjerno neću ni nabrajati masu zaslužnih starijih domaćih izvođača koji bi na ovaj ili onaj način bili puno bolji izbor za koncert povodom 40. godina sarajevske Olimpijade. Jednostavno da ne bih nekoga izostavio i uvrijedio. Taj spisak je dug i prepun imena koja svi mi puno respektujemo i koji su jednostavno svojim karijerama i životima zadužili i Sarajevo i BiH", istakao je.

Bukovica tvrdi da organizatori nisu trebali gledati na popularnost izvođača i komercijalnost događaja.

"Naravno, znam da većina njih nije više tako popularna kao te 1984., ali ovo su prilike da ih se sjetimo i na neki način im se zahvalimo. Ovo nisu komercijalne 'rok ko fol' manifestacije jer ako ovi koji odlučuju o svemu računaju na tu varijantu, pa neka onda zovu Cecu i bit će sve prepuno. Ima li ikoga da sumnja u to".

"Na kraju, da se mi ne lažemo, tj. da nas više ne lažu ovi što nam upravo objašnjavaju kako je došlo do ove apsolutne fule, ovdje se radi o lovi i dilovima, ugradama i 'đe sam ja tu' poznatim tender efendijama koji egzistiraju pod svim vlastima, desnim, lijevim, ovim, onim. I to je to. The end", napisao je na kraju.

Nezadovoljstvo izborom Tonyja Cetinskog za koncert povodom 40. godišnjice ZOI u Sarajevu ranije su, podsjetimo, izrazili muzičar Vlado Podany, influenserica Hana Hadžiavdagić i mnogi drugi.

(Ajdin B.)

1
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.