7.2.2024. 21:29
0
Krunić proveo 63. minute na terenu u pobjedi Fenera u osmini finala Kupa Turske: Džeko ostao na klupi
Ekipa Fenerbahcea je u meču osmine finala Kupa Turske kao gost pobijedila Gaziantep rezultatom 2:0 i prošla u četvrtfinale.

Rade Krunić (30) je igrao od 63. minute za Fener i ovo mu je bio šesti susret od dolaska u tim iz Istanbula u zimskom prelaznom roku.

Najbolji strijelac Fenera ove sezone Edin Džeko (37), koji u zadnjih pet utakmica nije dao gol, nije ulazio na teren u timu Fenera.

Njegova zamjena Michy Batshuayi je postigao oba gola na večerašnjem dvoboju.

Fener je poveo u 17. minuti kada je Batshuayi pogodio iz penala.

Domaći su mogli poravnati rezultat u 29. minuti, ali Maxim nije bio precizan sa bijele tačke.

Kazna je stigla dvije minute kasnije, a opet je mrežu zatresao Batshuayi i postavio konačan rezultat.

Batshuayi je ove sezone zabio 17 golova, a u zadnjih šest susreta je postigao čak osam golova.

Obje ekipe već za vikend očekuju susreti u okviru 25. kola turske Superlige.

Fenerbahce će dočekati Alanyju, a Gaziantep gostuje Istanbulsporu.