23.12.2023. 12:14
0
Riješena misterija ubistva u šumi: "Sad znam zašto je svaki dan nosio gitaru"
U Češkoj je danas nacionalni dan žalosti nakon masakra koji je u četvrtak počinio 24-godišnji student David Kozak na Filozofskom fakultetu Karlovog univerziteta.

Podsjetimo, Kozak je u četvrtak poslijepodne ubio 14 ljudi, a ranio još 25. Po broju žrtava, to je najtragičniji slučaj masovne pucnjave u historiji Češke. Najnoviji balistički nalazi ukazuju na to da je napadač David Kozak povezan s ubistvom još dvoje ljudi u šumi u blizini Praga.

Kako piše Pražsky deník, balističkim vještačenjem utvrđeno je da je pištolj koji je koristio ubojica u šumi Klánovický u blizini Praga, gdje su ubijeni beba i njezin otac, pronađen u kući ubiice s Filozofskog fakulteta.

Glasnogovornik policije Jan Danek potvrdio je za iDNES.cz da oružje kojim su ubijeni muškarac i beba u šumi Klanovice odgovara onome u posjedu napadača iz Praga. Danek dodaje kako je masovni ubica koji je pucao po studentima u Pragu vrlo vjerojatno ubio i dvoje ljudi u šumi.

"Istraga još traje. Trebamo još pričekati konačne zaključke", rekao je glasnogovornik policije. Prema navodima lokalnih medija, u šumi su ubijeni 32-godišnji muškarac i njegova dvomjesečna kćerka. Šef praškog Odjela za ubistva Aleš Strach smatra da ubica nije imao samo jedan konkretan razlog za ubistva, već da se radi o kombinaciji više motiva.

Češki portal Blesk objavio je nove informacije o masovnom ubici. Ubica je, kako navode, svaki dan autobusom putovao na fakultet, a sa sobom je nosio i kofer od gitare. Policija tvrdi da je u tom koferu postupno nosio oružje kojim je počinio masakr.

"David i ja smo tri puta sedmično išli autobusom u Prag. U posljednje vrijeme nosio je kutiju za gitaru, ali nije mi bilo poznato da on nešto svira. Bilo mi je to čudno", ispričala je za portal susjeda ubice.

O ubistvima u šumi se oglasio i šef policije Martin Vondrašek. Rekao je kako je, prema dostupnim informacijama, napadač odgovoran i za još dva ubistva. "Istražujemo pretpostavku da je napadač očito odgovoran i za ubistva u Klanovicama", rekao je šef policije, dodavši da je žrtve birao nasumično.

"Što se tiče šume Klanovice, u ovom trenutku nema apsolutno nikakve poznate veze s tim žrtvama, apsolutno nikakve poznate veze s tom lokacijom. Trenutno sam uvjeren da je riječ o potpuno nasumično odabranim žrtvama", dodao je.

 
0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.