1.8.2024. 16:12
0
Musk prihvatio poziv Madura na fer tuču
FOTO: AP
Američki milijarder Elon Musk prihvatio je poziv Nicolasa Madura, predsjednika Venecuele, da se fizički obračunaju.

Maduro je, kako prenosi Foks, optužio Muska da želi da izvrši invaziju na njegovu zemlju sa svojim svemirskim raketama.

Osnivač Tesle i prvi čovek kompanije Spejs Iks je na Madurov poziv odgovorio jednostavnom porukom - prihvatam.

Na snimku od ponedjeljka Maduro drži mobilni telefon dok objavljuje rat Musku, tvrdeći da vlasnik kompanije Iks, bivšeg Tvitera, želi da izvrši invaziju na Venecuelu.

"Elone Musku ti si očajan. Skrenuo si sa puta. Kontroliši se ili ćeš pasti kao i svi desničarski političari u Americi. Svako ko se kači sa mnom nastrada. Svako ko se kači sa Venecuelom nastrada. Ilone Masku želiš da se obračunamo? Hajde", poručio je Maduro i dodao:

"Spreman sam. Ja sam sin Bolivara i Čaveza. Ne plašim te se. Hajde, gdje god želiš, kao što mi u Karakasu kažemo, samo reci gdje".

Izazov je uslijedio nakon što je Maduro proglasio pobjedu na predsjedničkim izborima održanim u nedjelju.

On tvrdi da je osvojio 51 odsto glasova, dok opozicija navodi da su izbori pokradeni.

Kada su objavljeni rezultati Musk je na društvenim mrežama podijelio video snimak na kome Venecuelanci na protestima cijepaju Madurove fotografije i ruše statuu Huga Chaveza.

"Društveni mediji kreiraju virtuelnu stvarnost, a ko kontroliše virtuelnu stvarnost? Naš arhineprijatelj, poznati Elon Musk", naveo je još Maduro.

Malo je reći da su društveni mediji odmah reagovali nakon najave mogućeg fizikog obračuna, prenosi Telegraf.

Ovo nije prvi put da se govori o tuči u kojoj bi učestvovao Elon Musk.

Milijarder je prije nekoliko mjeseci ugovarao obračun sa kolegom Markom Zuckenbergom, gazdom kompanije Meta.

"Maduro je krupan momak i vjerovatno zna da se bije, to bi bila ravnopravna tuča. Zak je sitan i ta borba ne bi dugo trajala", odgovorio je na jednu od brojnih poruka Musk.

(Erna H.) 

ELON MUSK
0
SHOWMAGAZINE
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.