30.7.2024. 21:03
0
Fenomenalni Edin Džeko donio Feneru prolaz u narednu rundu Lige prvaka
Fudbaleri Fenerbahcea savladali su nakon preokreta Lugano sa 2:1 i tako izborili plasman u treće pretkolo UEFA-ine Lige prvaka. Junak je ponovno bio naš Edin Džeko.

Nije susret najbolje počeo za ekipu Fenera jer je Lugano poveo sjajnim pogotkom Mahmouda Belhadja.

Nakon toga propustili su gosti još nekoliko prilika, a to iskoristio snažni turski viceprvak.

Do poravnanja su stigli u 59. minuti. Yandas je izvao sjajan prekid, a Džeko sjajnim udarcem glavom matirao protivničkog golmana.

Mogao je Dijamant deset minuta kasnije i do drugog gola, ali je protivnički golman zaustavio njegov udarac.

Konačan rezultat postavio je Szymanski u trećoj minuti nadoknade nakon asistencije Dušana Tadića.

Fenerbahce će u narednoj rundi snage odmjeriti protiv francuskog Lillea.