5.10.2024. 18:05
0
Hajrija iz Jablanice: "Rekla sam amidžiću: 'Allahimanet, halali ako se ne vidimo'. Uhvatio me je za ruku i spasio"
Materijalna šteta ljudi čije su kuće pogođene poplavama je nemjerljiva, a još teže od toga su izgubljeni ljudski životi.

Novinari Hayat televizije i danas od ranih jutarnjih sati nalaze se u poplavljenim područjima u Hercegovini, Buturović Polju i Jablanici.

Posjetili su gospođu Hajriju iz Jablanice koja se u posljednji trenutak spasila stravične poplave.

- Materijalno nije problem, problem je psiha ljudi, svi smo devastirani, kao da smo druge osobe - govori ona na početku razgovora.

- Ovdje je nekad postojao put, koji je bio betoniran. Ljudi su uživali, kupali se i dolazili pred kuću. Sad je nemoguće, uslovi za život su nemogući. Nema ovdje ništa. Ni vode, ni struje. Ništa ne možete ni skuhati, niti jesti ako nemate gotovu hranu - govori ona pokazujući svoje dvorište.

Priča da su joj dolazili pomoći navijači Željezničara i zahvalila im se na tom humanom gestu.
Prisjeća se noći u kojoj je uništena njena imovina.

- Sve je bilo kao apokalipsa. Rekla sam amidžiću Allahimanet, halali ako se ne vidimo. Uhvatio me za ruku i spasio. Samo za sekund me gore izbacio i voda je odjednom došla, kao more. Ne znam, ne želim plakati, nije mi žao materijalnog, ali ljudski životi... kao more da ste imali gore. Da sam ovdje ostala, ne bi preživjela. Za sekund sam mogla biti mrtva. Allah je tako htio i hvala Mu - prepričava dešavanja od kobne noći.

Pojašnjava da u kući živi sama. Njen amidžić živi preko ceste, a kad su prešli njegovu ogradu voda je dolazila kao cunami.

- Odjednom je sve bilo pod vodom. Izgleda nemoguće, kao apokalipsa. Pitam se kako su ljudi živi. Da nije mog amidžića ne bi bila živa - govori Hajrija.

Trenutno je smještena kod sestre.

Ova skromna žena kaže da je osnovno što joj treba šporet i frižider, samo za prvu pomoć.

Jablanica
0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.