9.10.2024. 7:55
0
Rođak predsjednika Srbije novi načelnik Srebrenice: "Ljudi me poznaju kao radnog i vrijednog. I Bošnjaci se trebaju uključiti u politički proces"
" Želim da promijenimo imidž Srebrenice od mjesta u izumiranju, mjesta koje nestaje, u opštinu koja je u razvoju i koja je lider u užem regionu. Da postanemo primjer kako se može živjeti zajedno, raditi i razvijati se, kaže Miloš Vučić novoizabrani načelnik opštine Srebrenica", kazao je novi načelnik Opštine Srebrenica Miloš Vučić.

"Srebrenica je relativno mala, ljudi me poznaju kao radnog i vrijednog. Smatram da su prepoznali mogućnosti cijelog tima, ali i mene kao ličnost koja radi, a ne obećava mnogo", navodi Vučić, inače rođak predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

On je osvojio 4.250 ili 75,45 posto glasova. Njegov protivkandidat, Hamdija Fejzić, osvojio je 1.323 ili 23,49 posto, prenosi RTRS.

Miloš Vučić rođen je 1988. u Travniku. Gimnaziju je završio u Srebrenici, a pravni fakultet u Bijeljini. Bavio se, kako pravom, tako i turizmom i ugostiteljstvom.

Kaže da i bošnjačko stanovništvo treba uključiti u politički proces.

"Smatram da oni imaju jako veliki značaj i želim da budu uključeni u razvoj Srebrenice, ukoliko budemo uspjeli da postignemo dogovor.

A smatram i da je zajednički interes, i Bošnjaka, i Srba da se Srebrenica razvija. Do sada nisam čuo da je ijedna stranka rekla da ne želi da se Srebrenica razvija i napreduje", naglašava Vučić.

(Ajdin B.)
0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.