26.6.2024. 14:26
1
Oglasio se direktor Prointera: "Radnici su u šoku. Velika većina ima kredite ili aplicira za iste. Imamo obavezu da osiguramo model koji će nastaviti da funkcioniše"
Javnosti se danas obratio Vladimir Perišić, direktor kompanije Prointer ITSS, a povodom uvođenja sankcija od strane Amerike.

Puno smo toga uložili u edukaciju zaposlenih. Mi kao kompanija i kao menadžment, imamo obavezu prema našim zaposlenima da osiguramo model koji će nastaviti da funkcioniše. U narednim danima će se donijeti odluka u kojem tačno smjeru idemo. Poruka je da nećemo da odustanemo od tih ljudi. Ljudi su najveći resurs kompanije, poručio je.

Rekao je da kompanija Prointer broji 183 zaposlenih radnika u dvije kancelarija, u Banjaluci i u Sarajevu.

- Više od 70 posto je visoko obrazovanog kadra. Najvećim dijelom, radi se o visokosofisticiranim zanimanjima naših zaposlenih koji su svoju ekspertizu stekli kroz rad na velikim projektima. Prosječna starosna dob u našoj kompaniji je 35 godina. Na ovaj način želimo da pošaljemo poruku da hoćemo da zadržimo naše zaposlene i da nastavimo poslovanje kao što smo do sada radili. S obzirom da se radi o zanimanjima koja su itekako bitna, važna i tražena u svijetu. Govorimo o raznim profilima inženjera. Moramo da kažemo da naši zaposleni razmišljaju o mjerama koje su uvedene i da se na neki način osjećaju ugroženim. Ono što smo od prvog dana radili i radimo i dan danas, jeste da razgovaramo sa našim zaposlenima. Oni su u šoku. Od primanja koje imaju hrane porodice, velika većina ima kredite ili aplicira za iste. S druge strane, puno smo toga uložili u edukaciju zaposlenih. Mi kao kompanija i kao menadžment, imamo obavezu prema našim zaposlenima da osiguramo model koji će nastaviti da funkcioniše. U narednim danima će se donijeti odluka u kojem tačno smjeru idemo. Poruka je da nećemo da odustanemo od tih ljudi. Ljudi su najveći resurs kompanije - rekao je Perišić i dodao:

- Nisu samo radnici začuđeni i mi smo kao menadžment. Veliki dio kompanija sa kojima sarađujemo su američke. Iz tog razloga smo začuđeni i iznenađeni s obzirom da najviše partijske statuse u državi, a za neke i u regionu smo držali mi, i držimo još uvijek. To znači da smo našu ekspertizu bazirali na projektima na kojima smo gradili naše ljude. A da biste stekli partijski status, jedna od osnovnih stvari koju mora da ispunite je ekspertiza i kompetencija zaposlenih koje imate. Možete ne znam kakav projekat da radite, ukoliko nemate zaposlene koji imaju ekspertizu, to je propala stvar i uzaludan posao - ističe Perišić.

Kako kaže, Prointer je do sada dobio mnoga priznanja i nagrade od strane američkih kompanija.

- Brojna priznanja i nagrade koje smo dobili od američkih kompanija i ne samo njih. Da bi smo dobili takav status, mi moramo da prođemo kroz stroge procedure koje te kompanije zahtijevaju da bi nas vodili kao zvanične partnere. Takve procedure su recimo, kakvi su vam finansijski tokovi, ko su vam klijenti, ko su vam dobavljači, kakva vam je struktura zaposlenih, koliko imate sertifikata, kog nivoa itd... Smatram da smo bili i jesmo, na dobrom putu. Misija i vizija naše kompanije je izlazak na druga tržišta i razvoj. Želimo da naša kompanija i naši zaposleni dostignu svoj puni potencijal - naglasio je Perišić.

(Ajdin B.)

1
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.