11.7.2024. 18:57
0
Majstorija Kyeremeha u Kazahstanu: Sarajevo slavilo protiv Aktobea
Fudbaleri Sarajeva slavili su na gostovanju kod Aktobea u prvom meču 1. pretkola Konferencijske lige s 1:0.

Gol odluke viđen je u 90. minuti kada je Francis Kyeremeh fantastično pogodio s 25 metara. Lopta je nakon šuta ofanzivca Sarajeva završila u samim rašljama gola kazahstanskog tima.

Prvu veliku šansu imao je Aktobe u 19. minuti kada je Samerodov pogodio stativu.

Bordo tim je prvi put zaprijetio devet minuta kasnije, ali je Đorđevića pred golom u posljednji čas zaustavio defanzivac Aktobea.

Okvir gola je ponovo bio saveznik Sarajeva u 75. minuti. Ovog puta je prečka spasila Bordo tim nakon šuta Umaeva.

Samo minut kasnije Romero je izašao pred golmana Rockova, ali čuvar mreže Sarajeva je dobro intervenisao.

Bordo tim je imao odličnu šansu u 88. minuti kada je Giorgi Guliashvili šutirao nakon što je odlično prevario svog čuvara.

Kada se činilo da će meč završiti bez pobjednika, Kjeremeh je postigao spektakularan gol za veliku pobjedu Sarajeva.

Bordo ekspedicija se kući vraća pjevajući, a revanš utakmica igra se za sedam dana.