9.9.2024. 14:24
11
Nikšić za uništavanje plakata Naše stranke optužio DF i Gratza: "Žele da preuzmu Centar kako bi njihovi tajkuni mogli ovdje štošta da izgrade"
FOTO: Source/Crna-hronika
Predizborni plakati Naše stranke u Sarajevu, u proteklim danima su bili na meti vandala.

Nepoznati počinitelj(i) je sprejom oštetio plakate, pisajući uvredljive poruke poput "Vlasi", "Naša islamofobična stranka"...

Dio plakata je i pocijepano, što se može vidjeti na fotografijama koje je objavio federalni zastupnik Naše stranke Damir Nikšić.



Upravo s njim smo razgovarali o ovom slučaju.

"Ja sam to nazvao promjena energije, jer nekako se najviše reklamira kao neka pozitivna energija, a onda kada neko drugi hoće da nastupi, pokaže ili iznese svoje na toj pozornici, podjednako sa ostalima, jer to je pluralizam, demokratija, demokratski izbori, onda odjednom - napad. Ono što sam primjetio je da su napadnuti ponajviše plakati Naše stranke", kazao nam je na početku Nikšić.

Pitali smo ga na koga sumnja da je izvršitelj.

"Ja lično spajam izjave Dennisa Gratza u vezi borbe protiv islamofobije sa tim. Zato sam i napisao promjena energije da bih karikirao energiju promjene njegove, jer je ovo jedna veoma negativna energija što je tipično za jednu tajkunsku stranku kao što je DF, a koja je zapravo san za tajkune, paravan za tajkune i koja je zapravo tajkunska fronta. To je moje mišljenje, ne mora to biti tako, ali to je moje mišljenje kao nekoga ko prati šta se dešava i šta ti ljudi rade već duže vrijeme i mislim da je to njihov napad na Našu stranku", odgovara Nikšić.

Kako kaže, to je njegovo mišljenje, koje je možda i pogrešno, a ako nisu oni to uradili, "onda neki u njihovo ime". 

"I ovo moram reći - nisu 'našisti' već istinski fašisti, jer mi možda jesmo 'našisti' ali ti ljudi koji to rade su se pokazali kao fašisti. Ja mislim da SDA ima tu osvetoljubivost i zajedljivost i kao konzervativna partija, ali mi nismo opasnost za SDA. Mi ne uzimamo njihovo glasačko tijelo, oni su konzervativci, a mi smo progresivni liberali. Najveći napadi dolaze, uglavnom, iz tog militantnog krila SDA koji je zapravo DF. Ta lažna ljevica i lažni valter, kako ih ja nazivam, koji su onako poprilično...ja mislim da oni žele da preuzmu Centar kako bi njihovi tajkuni mogli ovdje štošta da izgrade. Centar vrijedi kao deset drugih općina i ovdje je kvadratni metar najskuplji i ja mislim da je to njihov cilj i da će se koristiti svim prljavim sredstvima, ali mislim da će im se to vratiti i da će na taj način pokazati svoje pravo lice", rekao je Nikšić u razgovoru za Source.

Novinar: Ajdin Balićevac

11
SOURCE PRIČE
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.