11.9.2024. 14:44
4
Sin "papučar" (i to pod sihirama) i toksični otac: Anel Ahmedhodžić je "ispaljivao" selektore i dok ga je "babo" strogo kontrolisao. Sada kaže da ga boli što mu sin ne igra za reprezentaciju
Termin "papučar" je na brdovitom Balkanu vrlo popularan izraz kojim se označava muškarac koji je, najblaže rečeno, u podređenom položaju u odnosu na ženu.

U zavisnosti od države i regije, slični izrazi bi bili šonjo, beskičmenjak, mlakonja.

Rijetko kojeg muškarca takva "kvalifikacija" duboko ne pogodi, bez obzira koliko bila opravdana ili neopravdana, a na svojoj koži najveći teret te riječi je osjetio dojučerašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine Anel Ahmedhodžić.

Sve je krenulo kada je štoper Sheffield Uniteda napustio pripreme reprezentacije prije utakmica u okviru Lige nacija protiv Nizozemske i Mađarske. 

Nastavilo se tako što je prekinuo komunikaciju sa stručnim štabom "Zmajeva", odnosno nije se javljao na pozive, da bi čitav slučaj poprimio nove dimenzije nakon javnih objava jednog prosječnog toksičnog "babe" željnog medijske pažnje.

On je napisao da je kontakt sa sinom izgubio prošle godine. Osim toga je rekao da je Anel pod utjecajem žene i punice, te da je možda "pod sihirama". 

Zanimljivo je da je crna magija logičnije objašnjenje zašto sin ne želi kontakt s tobom, od možda sopstvenog preispitivanja i preuzimanja odgovornosti za svoja djela.

Upravo u jednoj poruci je "babo" Mirsad otkrio šta je zapravo čitava suština problema njihovog odnosa.

"Dok sam ga imao pod kontrolom, sve je bilo ok. Čim se zaručio sve se promjenilo. Sluša više ženu i punicu nego roditelje", napisao je Ahmedhodžić stariji.

Dakle, kontrola nad sopstvenim djetetom, bez obzira da li je riječ o odrasloj osobi ili ne, školski je primjer toksičnosti koju ćete pronaći u bukvalno svakoj knjizi koja govori o toksičnim roditeljima, jer očigledno da sin, odnosno u ovom konkretnom slučaju Ahmedhodžić junior, nema pravo na sopstveni život i svoje odluke. 

I da se razumijemo, ovaj članak nije pisan u svrhu amnestiranja Anela Ahmedhodžića i njegovog neprofesionalizma i nedolazaka na reprezentativna okupljanja. Međutim, to nije problem od jučer. 

Za ovu priču je bitan detalj da su problemi Ahmedhodžića sa nedolascima počeli još dok je selektor bio Dušan Bajević - dakle još 2020. godine. Tada Anel nije bio ni u vezi sa današnjom suprugom (od 2022. godine), već kako Mirsad reče, "pod njegovom kontrolom".

Tako da s ovim padaju priče o kojekakvom "utjecaju supruge i punice" u vodu.

Da je riječ o manipulacijama govori i Mirsadov intervju za N1 u kojem je govorio kako ga boli što Anel ne igra za reprezentaciju. Zašto onda nije igrao 2020. kada je bio poslušni "babin" sinčić?!?

Ono što je najgore u čitavoj priči je što je svojim objavama o Anelu koji je pod "utjecajem supruge i punice", dao povod masama i izložio sopstvenog sina i njegovu porodicu neviđenom linču po društvenim mrežama i portalima. 

I prije ovog aktuelnog slučaja, Mirsad je svog sina putem medija "podbadao" riječima da će doći da igra za reprezentaciju "ako ga pusti žena" i slično. 

Dakle, da podsjetimo, putem medija je Anel Ahmedhodžić danas obznanio da neće više nastupati za reprezentaciju BiH. Putem istog medija je govorio i o svom ocu.

"Nisam želio da ovo bude javno, niti smatram da treba biti javno, ali došli smo do tačke kada se stvari više ne mogu ignorisati, no ovo je posljednji put da se na ovaj način o ovome ovako oglašavam. Jedino što kao sin bilo ko želi od svog oca je podrška i ponos. Nažalost ja sam toga dobio jako malo. 

Ono što sam dobio većinu vremena bile su manipulacije, laži, prevare i skoro svakodnevno maltretiranje. To je tip muškarca koji pokazuje svoju 'moć' nad ženama, ali nikada nije imao m**a da se suprotstavi drugom muškarcu. Sa majkom imam jako dobar odnos, podržavam je finansijski, tako da kada on kaže da me nije briga za roditelje je čista laž. To nije muškarac. On juri ljude do kojih mi je stalo svaki put kada se pojavi problem. Ne želim ulaziti u stvari koje su se dešavale kada sam bio mlađi, ali ako vjerujete u njegov intervju, možda biste trebali napraviti intervju i sa mojom majkom da vidite šta ona ima za reći o njemu kao osobi i kao ocu?

Grozne stvari je uradio osobama koje volim, ali o tome ne želim govoriti ovdje. Postoji toliko mnogo razloga što sam prekinuo kontakt sa njim. Reći ćete 'ali on ti je otac, život je kratak'? Vjerujte mi, pokušao sam mnogo puta da popravim stvari, da zaboravim šta je uradio i svaki put kada ispravim stvari, završimo opet na početku, a on se ne mijenja uopšte, čak ni najmanje.

Bilo je mnogo prilika kada me je javno vrijeđao i otkako sam se oženio i suprugom, što on radi samo da me ‘naljuti’ i ‘dobije reakciju’ od mene. Bez previše otkrivanja, dobio je novčanu ponudu i kuću u Italiji ako me ubijedi da se pridružim agenciji koja radi sumnjive poslove i sve ‘ispod stola’. Ja kao čovjek nikada ne bih učestvovao u nečemu takvom.

Biti prodat klubu samo zato što je vaš agent sklopio dogovor i ljudi koji su uključeni će dobiti novac ispod stola samo da ja odem da grijem klupu i ne uradim sve kako treba je snažno NE za mene i on očigledno brine samo o novcu i sebi , tako da mu je dobro. Nije bitno ako ne uspijem tamo gdje želim da idem u svojoj karijeri, uradiću sve kako treba i biti ponosan na ogroman trud koji ulažem svaki dan.

Više puta je moj otac također izjavio kako želim napustiti Sheffield United i da ne želim biti ovdje, što mi je u Engleskoj pokvarilo reputaciju, a takve izjave su u potpunosti netačne. Ovo je grad i klub koji su mi dali moje najljepše uspomene u životu, uključujući rođenje mog sina.

‘Sihir’… Imam snažnu vjeru u Allaha i ona mi nikada ne može biti oduzeta. Uradit ću sve što mogu da zaštitim svoju porodicu i ljude koje volim od zlih ljudi poput njega.

Reći da je moja supruga bacila na mene crnu magiju je veoma uvredljivo za mene, a posebno za moju suprugu, jer je ona sjajna.

Veoma je teško naći ženu koja će se brinuti o tebi kao što to radi ona i veoma sam sretan da moj sin ima tako nevjerovatnu majku. I onda reći da me ne pušta na mečeve reprezentacije? To je smiješno i samo pokazuje koji nivo inteligencije ima ovaj lažov.

Ima mnogo supruga fudbalera koje ne mare za karijere muževa, ali ona nikada nije propustila meč, čak ni kada je bila u 9. mjesecu trudnoće došla je na moj meč samo nekoliko dana prije nego što mi je rodila sina. Ona je moja najveća podrška i reći da me ne pušta je glupavo, ali šta očekivati od narcisa?

Veoma sam razočaran, ali nisam iznenađen što je došlo do ovoga. Nikada nisam želio da to bude javno, ali kada imaš oca koji te aktivno pokušava kontrolirati, gurnuti prema dolje i povrijediti tvoju reputaciju, morao sam to učiniti", kazao je Anel za N1.

Novinar: Ajdin Balićevac

 
4
SOURCE PRIČE
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.