20.8.2024. 22:04
1
Fatmir Alispahić objavio da je spriječen napad na njegovu kuću i porodicu: Objasnio šta se dogodilo
Novinar Fatmir Alispahić objavio je da je večeras spriječen, sticajem okolnosti, napad na njegovu kuću, time na njegovu djecu i njegovu porodicu.

Objasnio je šta se dogodilo.

- U 18:42 zove me prijatelj iz djetinjstva, kaže "Fatmire zovi policiju, neki ljudi se raspituju gdje ti je kuća i idu prema tvojoj kući, traže tvoju kuću“. 

Kaže "imaš li olovku, zapiši registraciju auta“. I ja uzmem, taman sjeli da pijemo kafu, mati tu, uzmem olovku i zapišem na novinu. Znači crni Golf karavan registarskih oznaka A95-K-688. Zapišem to, kaže zovi policiju. Ja prvo, pošto mi je u kući troje djece, mati, supruga, prvo sinu Ajasu kažem "de pozatvaraj sve“, pošto su otvoreni ovi prozori, roletne i ostalo.

Krenem zvati policiju. Ne ide, pa dobijem u neko doba, isto im to kažem, rekoh pošto se snima ljudi traže moju kuću. Vjerovatno idu prema kući, neko će im kazati. Evo registarske tablice. Golf crni karavan petica.

A šta će se desiti? Supruga tog prijatelja je bila tamo kod škole Tušanj ulica i ona je kod tog Binga vidjela da ti ljudi hodaju i da se raspituju gdje je kuća Fatmira Alispahića. Taj što se raspituje, kaže, plav, žut, sa repovima, izbrijan kao mafijaški izgleda i kaže pripit.

Ona brže-bolje do supruga, pošto oni tu stanuju, kaže nekakvi ljudi se raspituju gdje je Fatmirova supruga. Zovi Fatmira. I on sjedne u auto i dođe do tih ljudih. Kad taj vozač u tom autu "šta je, tražim kuću Fatmira Alispahića“.

I ovaj se dosjeti, kaže "ma kakvi, nemojte nipošto, njega čuva policija“. Bajagi mene čuva policija. I on je njih ispratio na izlazu od stadiona Tušanj prema Lukavcu i skrenuo prema meni. Mi smo zajedno čekali policiju koja je došla u 19:08. On je dao tu izjavu kao očevidac šta se desilo.

Ja ovo objavljujem da bih sve vas pozvao da se uključite u to čiji je, ne da ne vjerujem policiji, ali vi znate šta je uradilo Tužilaštvo kada je reklo da sam ja kriv zbog svog narativa na napad na mene, koji je bio 2. februara. Znači kriv sam ko god me napadne jer ja kao imam drzak narativ i evo šta se dogodilo. Znači podstaknuti su ti napadi. Dakle, nemam potpuno povjerenje i zato se obraćam javnosti.

Dakle, čiji je Golf petica karavan crni registrarskih oznaka A95-K-688, a svjedok koji je to vidio i zapisao, spreman je i dalje da svjedoči.

Kaže meni taj prijatelj, sad dok smo sjedili: "Vidiš da je vrag odnio šalu, stani“. Kažem šta da stanem, da ne smijem pisati, da ne smijem govoriti. Pa ako stane sloboda misli, stao je život.

Hoću vam samo kazati da to što se događa nije bezopasno. Da se nije desilo ovako slučajno, da supruga od tog mog prijatelja to čuje, da on zapiše tablicu, da kaže da mene kobajagi čuva policija, da su ovi saznali gdje mi je kuća... je li mogao taj imati pištolj, je li mogao imati bombu, je li mi mogao napasti porodicu, ko bi onda bio kriv? Hoću samo da znate šta se događa i šta proživljavam od duboke države.

1
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.