11.7.2024. 18:02
2
Kapidžić: Brutalno su pokušali ubiti Faću zato što govori i ostalo je tako, okreću glavu kao da se ništa ne dešava
Predsjednik KO SDA i zastupnik u Skupštini Kantona Sarajevo Faruk Kapidžić govorio je za Patriju o sigurnosnoj situaciji u Kantonu Sarajevo.

FTom prilikom je Kapidžić podsjetio na pokušaj likvidacije u samom centru grada Amira Pašića Faće. Kapidžić kaže da se to danas više i ne spominje, kao da nije ni bilo pucnjave.

“Specifičan problem da je zavladao, ja sam to pričao i u Skupštini, specifičan strah ljudi, službenika, političara. Dakle, javnih osoba. Niko ništa ne spominje, okreću glavu kao da se ništa ne dešava. Mi smo bili unazad nekoliko nedjelja svjedoci pucnjave kod “Evrope”.

Tad je bio izvršen jedan da tako kažem brutalni čin, pokušaj likvidacije jednog čovjeka, možda jedinog čovjeka koji priča ovdje u vezi sa svim tim dešavanjima. Ovoga Faće. To je ostalo tako, kao da se ništa nije desilo, kao da je grom opalio u zgradu blizu. Niti ko komentariše, niti ko smije da spomene, a da ne govorimo televizije, javno mnijenje, akademici…, da to spominje.

Evo čovjek je umalo brutalno likvidiran samo zato što govori, a vezano za to što je on izložen takvoj situaciji da neko hoće da ga likvidira, slična situacija u političkom smislu, dakle, proces koji je pokrenut protiv Suljagića, Bajrovića i Izetbegovića.

Dakle, taj neki vid verbalnog delikta. Znači, različito se atakuje na ljude, malo njih koji imaju hrabrosti da to pričaju i spominju. Mi smo u takvoj situaciji gdje vlada jedna diktatura koja je specifično umiješana s kriminalom i kartelima da se ljudi defakto boje. A oni koji se ne boje, njima se čak zamjera kako Faćo puno psuje kad priča. Pa uredu i 1992. ljudi koji su zaustavljali tenkove su isto tako psovali.

U tom nekom smislu političkog rata on je možda jedini koji je stao tako frontalno ispred tih nekih, da tako kažem, kriminalnih tenkova. Niko ništa od političara, jedino je Zahiragić taj koji se usuđuje nešto spomenuti, ali da dobije neku zaštitu, da se država bavi s tim slučajem, da da zaštitu tom čovjeku ili slično…, znači niko ništa. Ovo je strahovito šta se dešava”, rekao je, između ostalog, Kapidžić.


2
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.